Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Opony do wózków widłowych – jakie są ich podstawowe rodzaje

Codzienne użytkowanie wózków widłowych wiąże się z tym, że je regularnie trzeba serwisować. Jednak z istotniejszych rzeczy to wymiana opon, jeśli obecnie używane już się zbyt mocno zużyły. Opony w tego typu wózkach są ogromnie ważne, ponieważ mocno wpływają na koszt obsługi tych urządzeń, lecz również na poziom bezpieczeństwa przewożonych ładunków. Dzielą się one na dwie podstawowe grupy, czyli pełne i pneumatyczne. Pneumatyczne wersje wyglądają podobnie jak te, jakich się powszechnie używa w zwykłych samochodach, chociaż rzecz jasna dopasowaną są one konstrukcyjnie do warunków pracy tych maszyn. Są one tańszym rozwiązaniem, a ich dużą zaletą jest wysoka elastyczność.

Z tego też powodu takie opona do wózka widłowego świetnie się sprawdza do przewożenia delikatniejszych ładunków, które będą wymagać większej ostrożności. Takie opony do wózka widłowego Chełm są też wykorzystywane na nierównych podłożach, jednak w niektórych przypadkach dość mocno się zużywają.

Dlatego też warto wtedy pomyśleć o zamontowaniu pełnych opon, które nie mają w środku powietrza tylko specjalną mieszankę gumową. Tego typu opony charakteryzują się wysoką odpornością na mechaniczne uszkodzenia i zużycie. Poza tym nie ma w nich ryzyka tego, że opona ulegnie przebiciu i trzeba ją będzie awaryjnie wymieniać lub naprawiać. Lecz w przypadku takiego rozwiązania trzeba się liczyć z wyższymi wydatkami, ponieważ takie modele są nieco droższe niż pneumatyczne. Także wymiana jest bardziej wymagająca, bo używać trzeba specjalnej prasy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY