Jakim sposobem dbać o tężyznę fizyczną przez dietę?

W współczesnych czasach każdy pragnie być zdrowy, zwinny, wysportowany. Najodpowiedniej, gdyby to wszystko przychodziło samo, bez wyrzeczeń. To kłopotliwe, nie ma tak poprawnie, o własne zdrowie należy się troszczyć. Ludzie coraz częściej wykorzystują rozmaitego rodzaju diety – choć nadrzędnym ich celem jest zachowanie należytej sylwetki, jest to także powiązane ze zdrowiem, bo każde nadprogramowe kilogramy są obciążeniem dla organizmu, a zanadto ogromna nadwaga może doprowadzić do rozmaitych schorzeń.

Co jakikolwiek czas na forach internetowych pojawiają się nowatorskie, ponoć niezmiernie efektywne diety, ale czy wszelkie są solidne dla stworzonego przez nas zdrowia? Dużo z nich opartych jest na zupełnym wyeliminowaniu różnych składników odżywczych, Jakim sposobem węglowodanów, tłuszczy lub ewentualnie białek. Takie diety, stosowane przez dłuższy czas, mogą nam nie pomóc, ale wprost zaszkodzić – więcej o zdrowiu na hashimoto. Perfekcyjną dietą jest racjonalne odżywianie, innymi słowy wszystkiego po trochu, w kilku porcjach dziennie, do tego mnóstwo ruchu – taka dieta zapewni nam utratę zbędnych kilogramów i właściwą sylwetkę. Ostatnio pojawiła się kolejna super – dieta, pod nazwą ‘dieta lotników’. Jej zwolennicy zapewniają, że jest pierwszorzędna, niemniej jednak czy na pewno?

Dieta amerykańskich lotników, ponieważ o niej mowa, opiera się na eliminacji węglowodanów ze spożywanych posiłków – a przecież człowiekowi potrzebne są one do typowego funkcjonowania, do zapewnienia energii. Fachowcy orzekli, że taka dieta może być stosowana tylko przez ludzi w pełni zdrowych, nie dłużej niż miesiąc, a kolejny raz, dopiero po roku. Czy ktoś widzi w następstwie tego większy sens w takiej diecie, jaka może zaszkodzić zdrowiu?

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić