Nawadnianie dużych ogrodów

Jednym z najbardziej popularnych sposobów podlewania ogrodu jest używanie konewki bądź też węża ogrodowego. Węże ogrodowe w większości wypadków zakończone są dyszą rozdzielającą strumień wody.

Entuzjastyczniej, ze względu na czas, używane są przez ogrodników zraszacze stacjonarne, jakie przenosi się z miejsca na miejsce. Odróżniamy trzy typy zraszaczy: pulsacyjne, wahadłowe oraz rotacyjne. Zraszacze stacjonarne są pożyteczne ze względu na to, że potrafią nawadniać powierzchnia od ośmiu do pięciuset metrów kwadratowych. Zraszacze te są powiązane ze źródłem wody przy wsparciu gumowego węża. Umocowany jest on do kranu za pomocą przyłącza mocującego.

Koniecznym dodatkiem mogą okazać się narzędzia do plecenia węża takie jak bębny mocowane na przykład do ściany. Innym, jeszcze mniej czasochłonnym sposobem podlewana ogrodu jest zamontowanie instalacji nawadniającej. Takie instalacje składają się z systemu zraszaczy i przewodów doprowadzających wodę. W przypadku wyboru tego minionego sposobu nawadniania trzeba już na etapie projektowania wyznaczyć dobre miejsca, w których chcemy oby znajdywały się zraszacze.

Mamy szansę wyboru dwóch typów zraszaczy: stałe i wynurzalne. Zraszacze wynurzalne są poprawniejszą opcją dla osób, które pragną je umieścić w trawniku bądź usługi – znacznie więcej na nawadnianie ogrodu warszawa. W przypadku ich braku aktywności są schowane oraz nie przeszkadzają w pielęgnacji murawy. Chociaż zdołałoby się wydawać, iż utrzymanie trawnika w solidnej kondycji jest bezproblemowe – takowe nie jest. Wymaga znacznej wiedzy i umiejętności eksploatowania go.