Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wykończenie wnętrz – do czego można wykorzystać korek

Architekci i projektanci cały czas poszukują coraz to nowych wykończeniowych materiałów, przy pomocy których mogliby realizować swoje pomysły i wizje. W ostatnim czasie coraz modniejszy staje się korek, i to z paru różnych powodów. W końcu jest doskonale znany wszystkim miłośnikom szampana i wina, gdyż to nim właśnie zamyka się butelki. Lecz kora z rosnących w południowej Europie dębów ma tak ciekawe parametry, że znacznie wszechstronniej się ją wykorzystuje. Bardzo popularne stają się w ostatnim czasie chociażby wykładziny korkowe.

Przede wszystkim bardzo elegancko i ładnie się prezentują, do dyspozycji jest wiele różnych faktur i kolorów, dzięki czemu każdy będzie mógł dobrać dla siebie coś ciekawego. Lecz warto zwrócić także uwagę na użytkowe parametry, a te nad wyraz dobrze się przedstawiają. Korek jako naturalny materiał zapewnia we wnętrzu odpowiedni mikroklimat, świetnie też chroni przed nadmiarem wilgoci i rozwojem pleśni i grzybów. Jednocześnie ściany nim pokryte są odporne na wodę i zabrudzenia.

Niezwykle interesująco też się prezentują listwy wykonane z korka, które są kładzione w narożnikach pomiędzy podłogą a ścianą. A jeżeli ktoś chce, to może również pod panele czy deski zastosować podkłady z korka, cechujące się dużą elastycznością i wytrzymałością. Sporo informacji w temacie korka, jak też sklepów oferujących produkty zrobione z tego właśnie materiału można znaleźć w internecie, na przykład po podaniu w wyszukiwarce słów gumo korek.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY