Wybór słusznej podłogi do stworzonego przez nas mieszkania – czy należałoby inwestować w bambus?

Zakup podłogi jest nadzwyczaj istotnym etapem podczas aranżacji stworzonego przez nas wnętrza. Zajmuje ona ogromną przestrzeń każdego mieszkania. Skutkiem tego tak istotny jest jej kolor i materiał z którego jest wykonana. W trakcie jej zakupu powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wartości estetyczne oraz użytkowe. Kiedy kupimy podłogę o intensywnym kolorze powinniśmy pamiętać o jej dopasowaniu do takich elementów jak ramy okienne czy parapety.

Odpowiedni kolor podłogi może też skorygować mankamenty naszego mieszkania. To naturalnie dzięki niej drobne pomieszczenia są w stanie nabrać wszechstronności i głębi. W sprzedaży są także panele podłogowe o wybitnie śmiałej barwie takiej jak zieleń oraz pomarańcza. Ich zastosowanie nadaje pomieszczeniom charakteru, jednakże sam zakup list wykończeniowych jest niesłychanie kłopotliwy. Podczas wyboru nie należy się kierować ceną, albowiem podłogi nie nabywamy codziennie.

Jakość paneli jest wybitnie istotna dla pomieszczeń takich jak kuchnia czy garaż. Nie należałoby również inwestować w droższe panele do pokojów w jakich mamy zamysł przykryć je matą lub też dywanem. Interesującą opcją są również podłogi bambusowe – podłoga bambusowa. Sporo osób kiedy słyszy o panelach podłogowych, myśli o delikatnych deseczkach nie mających nic wspólnego z prawdziwą, mocną drewnianą podłogą. Nie jest to prawdą gdyż panele drewniane są lepszym wydaniem prostej podłogi wykonanej chociażby z najdroższego drewna. Świetne pokrycie przestrzeni możliwe dzięki najnowszym technikom pozwoliło na wytworzenie paneli drewnianych. O ich wytrzymałości decyduje wykonanie. Przednia warstwa drewna jest pokryta kilkoma warstwami lakieru oraz utwardzana promieniowaniem UV.

Warstwę tą nazywamy licową, wielokrotnie jest pokryta woskiem w celu ochrony przed zanieczyszczeniami. Panele podłogowe z drewna, też posiadają trzy warstwy. Drugą jest również płyta wiórowa. Trzecia natomiast to normalna sklejka niejednokrotnie oklejona folią aby asekurować panele przed wilgocią. Co najistotniejsze panele drewniane są elastyczne w przeciwieństwie do stereotypowej podłogi drewnianej.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić