W jakich przypadkach może pomóc terapia hipnozą

Rozmaite lęki i zaburzenia niejednokrotnie mają swoje źródło w podświadomości. Traumatyczne wydarzenia z wcześniejszego okresu, często pochodzące nawet z dzieciństwa, są tak głęboko zakorzenione, że ogromnie wpływają na zachowanie w wieku dorosłym. Psycholodzy stosują różne metody, żeby poradzić sobie z tego typu problemami, a jedną z popularniejszych jest Hipnoza .

Hipnoza jako taka jest znana od dawna, i przez lata próbowano ją wykorzystać w bardzo różnych celach. Jak się okazuje, że w rękach doświadczonego specjalisty staje się także bardzo pomocna podczas leczenia różnych problemów natury psychicznej.

Nowoczesna hipoterapia stosuje zjawisko hipnozy do tego, żeby w czasie seansów próbować dotrzeć do pierwotnej przyczyny tego, co dzieje się z pacjentem. W czasie normalnego życia nie będzie on nic pamiętał, lecz wprowadzenie w trans hipnotyczny umożliwi ujawnienie wszystkiego, co będzie potrzebne do próby wyleczenia. Takie przywracanie wspomnień aż do momentu, kiedy traumatyczne przeżycie się wydarzyło znane jest jako regresja hipnotyczna.

Jest ono coraz częściej wykorzystywane przez psychologów, bo jeżeli będą oni wiedzieli, jaka jest przyczyna zaburzeń, to mogą znacznie łatwiej podjąć próby leczenia pacjenta. Mimo że wielu ludzi uważa hipnozę za szarlataństwo, to jej zalety w leczeniu psychologicznym są niezaprzeczalne. Taka metoda staje się coraz bardziej popularna, o czym świadczy chociażby to, że każdy kurs hipnozy ma pełny komplet uczestników.

 

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić