Szansa mieszkania w domu albo apartamencie na wyspie Mali Losinj

Jeśli zaplanujesz już wakacje na tej wspaniałej wyspie i myślisz, w jaki sposób wypoczywać w chorwackim mieście Mali Lošinj, nie musisz się obawiać. Bez wątpienia w takim miejscu nie będziesz się nudzić. Możesz tam perfekcyjnie spędzać wolne chwile. Znajdą tu dla siebie cokolwiek wielbiciele obiektów zabytkowych, fani ruchu, ale też osoby, które najzwyczajniej lubią wypoczywać spędzając czas na pokrytej piaskiem plaży. Roślinność jest tutaj piękna i będzie co podziwiać.

W spisie zabytków znajdują się na tyle imponujące pozycje jak: wille bogatych rodzin, kościół świętego Marcina, kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny – Annunziata, kościół świętego Mikołaja z 1857 roku, fontanna z 2 delfinami rzeźbionymi w kamieniu dla zapamiętania przypłynięcia do Mali Losinj wody bieżącej z jeziora Vransko lub mieszczący sporo okazów ogród ziół leczniczych. Wielbiciele sportu mają okazję tutaj uprawiać windsurfing, pływać na skuterze wodnym, jeździć na nartach wodnych, grać w tenisa, jeździć na koniu, nurkować, łowić ryby pod wodą, zagrać w koszykówkę, pojeździć na rowerze, latać na paralotni, skakać ze spadochronu, czy zwyczajnie udać się na pieszą wycieczkę. Każdy wyszuka tu idealną aktywność pod swoje preferencje. Jeśli natomiast ktoś skupi się na życiu towarzyskim, to imprez latem również tutaj nie brakuje. Popularnością cieszą się przykładowo „Zabawy rybackie” w pełnej słońca zatoczce. Więcej informacji można odszukać na stronie internetowej https://www.jutarnji.hr/naslovnica/najljepsi-kvarnerski-otoci-otok-losinj-2111874

Ciekawie prezentuje się także program rozrywkowy w zatoce St. Martin. W Mali Losinj polecana jest również gastronomia. Żeby zasmakować regionalnych oraz wywodzących się z Chorwacji specjałów rekomenduje się odwiedzać restauracje: Veli Zal, Villa Mozart, Losinjsko jidro lub tawerny: Lanterna, Odisej, bądź Val di Sole. Miasteczko najpierw było miastem portowym, jak i dużo miast na terenie Chorwacji. Centrum to sporo ludzi, łodzie, jachty, statki, restauracje, robiąca bardzo dobre wrażenie natura. Warto wybierać się bez wątpienia na spacer promenadą nad morzem.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić