Odmładzanie – czy należałoby wybrać się do salonu urody?

Metodę mezoterapeutyczną wykoncypowano w latach pięćdziesiątych XX wieku, lecz rozpropagowana została dopiero jakieś dwadzieścia lat w następnej kolejności. Mezoterapia, jako jeden z zabiegów dermatologii estetycznej, użytkowana jest w celach leczniczych, profilaktycznych oraz po prostu upiększających – więcej sprawdzisz na Odmładzanie Jastrzębie-Zdrój. Polega ona na dostarczeniu skórze mieszaniny składników odżywczych i stymulujących jej system regeneracji. Wykonuje się w tym celu ciąg zastrzyków śródskórnych za pomocą wybitnie cienkiej igły. Metoda ta wykorzystywana jest entuzjastycznie przez osoby potrzebujące ograniczyć zmarszczki i ogólnie poprawić, odmłodzić swoją skórę.

Wykonanie takiego zabiegu przez lekarza profesjonalistę nie wymaga hospitalizacji, ani całkowitego znieczulenia czy poważniejszej ingerencji w organizm. Mezoterapia uważana jest w związku z tym za terapię bezpieczną oraz bezbolesną. Dla zdobycia pożądanego efektu potrzebne jest jednak poddanie się cyklowi zabiegów, którego intensywność wyznacza doktor. Jak na razie nie jest to metoda leczenia refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Otwarte zasilenie komórek cery substancjami regenerującymi bądź też stymulującymi oznacza typ iniekcji śródskórnej. Mezotarapia jest zabiegiem w zasadzie nie powodujący dokuczliwości bólowych w trakcie jego przebiegu. Mimo to pacjenci z niskim progiem odczuwania bólu mogą posiadać na wstępie zaaplikowany miejscowo krem przeciwbólowy. Gdy zacznie on funkcjonować substancje uzdrawiające wstrzykiwane są za pomocą aparatu wyposażonego w wybitnie cienką igłę.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić