O czym pamiętać trzeba podczas projektowania logo swojej firmy

Dobry projekt logotypu to ważna sprawa dla każdej firmy – w końcu ten element wizualny będzie stanowił wizytówkę pośród kontrahentów. Z tego też powodu jego projekt warto zlecić specjalistom, a jeśli ktoś będzie chciał się wziąć za to samemu, to pilnować paru ważnych zasad.

Przede wszystkim logo firmy dobrze żeby było w miarę proste i czytelne. Prostota jest bardzo ważna, ponieważ daje wrażenie profesjonalizmu i nowoczesności. Zresztą wystarczy przyglądnąć się logotypom największych marek, żeby od razu to zobaczyć. Dobra kreacja logo to także unikanie większej ilości barw.

Specjaliści zalecają, aby ich nie było więcej niż maksymalnie trzy, lecz im mniejsza liczba tym zdecydowanie lepiej. Za pstrokata mieszanina kolorów nie będzie wyglądać zachęcająco, przynosząc odwrotny efekt od planowanego. Projektanci powinni również zwracać uwagę na użytą czcionkę. Pasować ona powinna do branży, w której klient ma firmę, dużą rolę odgrywają również różne aspekty psychologiczne.

Wiele firm po jakimś okresie działania na rynku zaczyna się decydować też na odświeżenie logo. Taki zabieg ma na celu tchnienie nowego ducha w markę i danie jej nowych możliwości. Tego typu odświeżenie można przeprowadzić na podstawie dotychczasowych projektów, lecz niejednokrotnie wszystko się rozpoczyna od zera. Mając na uwadze powyższe rzeczy zdecydowanie najlepszą opcją jednak będzie zlecenie takiego projektu profesjonalnej firmie. Bez problemów taką znajdzie się w sieci, wpisują na przykład hasło www.evito.pl/projektowanie-logo i sprawdzając uzyskane wyniki.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić