Kurtyny i przegrody wykonane z PCV – gdzie są używane

PCV jest powszechnie wykorzystywanym materiałem, z uwagi na swoje niezliczone zalety. Nie tylko można je spotkać w domach i mieszkaniach, ale coraz częściej sięga też po niego różnoraki przemysł. To sztuczne tworzywo wykazuje całkowitą odporność na działanie wody, lecz również i wiele innych chemicznych związków, z tego też powodu sprawdza się bardzo dobrze w formie różnych osłon. Folia PCV jest z jednej strony elastyczna, i można ją wielokrotnie zginać we wszystkie strony, bez obawy o jakieś pęknięcie.

Posiada przy tym duży poziom wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu nie ma dużego ryzyka uszkodzenia elementów, które są z niej wykonane. Dlatego właśnie taka folia PCV bardzo często jest stosowana na różnego rodzaju kurtyny paskowe. Przeważnie mają one postać nachodzących na siebie pionowych pasków, które można rozsunąć żeby przejść albo przejechać wózkiem. W przypadku takich kurtyn ważna jest jeszcze jedna sprawa, to znaczy termiczna izolacja. PCV to materiał, który chroni przed utratą temperatury znacznie lepiej niż chociażby drewno.

Dzięki temu przegrody zrobione z niego są naprawdę funkcjonalne i wygodne, bo nie ma potrzeby ich otwierania, a jednocześnie stanowią świetną barierę oddzielającą pomieszczenia z różną temperaturą. O ile przy kurtynach używane folie mogą mieć nawet kilka milimetrów na grubość, to przegrody spawalnicze wymagają znacznie cieńszej folii. Która jak się okazuje praktycznie w stu procentach pochłania niebezpieczne dla otoczenia świetlne promieniowanie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić