Klejnoty dla mężczyzn

Handmade, innymi słowy sztuka wyrabiania biżuterii ręcznie. Czemu od pewnego czasu tak kultowa jest biżuteria wykonywana samemu? Przede wszystkim jest innowacyjna. Biżuteria kupowana w sklepach czasami ma ten defekt, że jesteśmy w stanie spotkać osobę, która ma coś identycznego jak my i przeżyć nieprzyjemne zaskoczenie, jeśli uwielbiamy być innowacyjni. Biżuteria wyrabiana samemu niekoniecznie musi być robiona ze sznureczków, paciorków lub koralików. Twórcy, przeważnie są to młode osoby, doszli już do takiej wprawy, że przetapiają miedź, złoto czy srebro tworzą swoje kształty.

Przede wszystkim upodobali sobie wytwarzanie broszek, z rozkoszą robię też kolczyki. Niekoniecznie nauczyli się tego sami. Rosnąca popularność tego rodzaju biżuterii wprawiła w ruch organizowanie wszystkich warsztatów w tej dziedzinie. Co więcej w paru miastach w Polsce dwa razy do roku jest organizowany szczególny targ biżuterii Handmade, gdzie twórcy zakupić mogą również składniki i części wymagane do prowadzenie własnej działalności.

Zawsze nadzwyczajnie się wyprzedaje. Wbrew pozorom ceny są niezwykle przystępne. To ciekawa opcja również dla mężczyzn – bransoletka męska. Biżuteria utrzymywana w stylu vintage nie każdemu musi przypaść do gustu. Kierowana do reprezentatywnego grona odbiorców, jacy nie boją się eksperymentować z modą. Naszyjniki, pierścionki, bransoletki, zegarki. Szczególnie zegarki na cienkim pasku, z drobną tarczą, delikatne, lecz noszone tak, aby nie niknęły pośród pozostałej biżuterii na nadgarstkach. Na czym polega fenomen ozdób w stylu vintage? Przywodzą na myśl biżuterie odziedziczoną po babci.

Nieraz nie trzeba wybierać się po nią do sklepów, tylko poszukać pośród familijnych pamiątek na strychu bądź w zakamarkach. W jaki sposób najbardziej na miejscy w tym stylu są wszelkie koronki, kokardki, złota biżuteria celowo, optycznie „postarzana”. Długie wisiorki zakończone śladowym portrecikiem lub kamieniem. Na domiar tego wszystkie możliwe motywy kwiatowe. Precjoza vintage nie musi pasować do reszty stroju. Ma być na pierwszym miejscu i znacząco się wyróżniać nadając niepowtarzalnego wyglądu i oryginalności.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić