Folie używane w ogrodnictwie – jakie są ich najważniejsze rodzaje

Współczesne ogrodnictwo coraz częściej korzysta z rozmaitych folii. Naprawdę często Folie ERG Bieruń wykorzystywane są chociażby do budowy najróżniejszych tuneli. Takie tunele chronią przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a jednocześnie zapewniają w środku niezbędną wilgotność i temperaturę. Na rynku znajdzie się wiele różnych rodzajów tego produktu, które się różnią parametrami technicznymi, właściwościami i ceną.

Dlatego jeżeli ktoś planuje się zająć uprawą kwiatów czy roślin i chce to robić w tunelu, to nie będzie miał problemów z wybraniem optymalnej opcji. Przede wszystkim istotne będzie to, na jaki czas taka folia będzie kupowana. Modele przeznaczone tylko na dwa sezony, czyli wiosenny i jesienny są znacznie tańsze, ale wynika to z tego, że są po prostu cieńsze i mniej wytrzymałe. Z tego też powodu w wielu przypadkach lepszym pomysłem będzie zakupienie folii wieloletniej, bo takie modele mają jeszcze dodatkowe wzmocnienia które zwiększają ich wytrzymałość.

Zastanowić się też można nad wybraniem wielowarstwowej folii, która jest znacznie solidniejsza i trwalsza. Lecz przy takich wersjach należy sprawdzić jak w nich wygląda przepuszczalność światła słonecznego. Parametr ten jest bardzo istotny dla odpowiedniego rozwoju roślin, jeżeli ilość światła będzie za mała to mogą one nie mieć optymalnego mikroklimatu. Takie folie są dostępne w wielu rozmaitych rozmiarach, w wielu przypadkach można też kupić je dokładnie na wymiar.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić