Działający na terenie Tarnowskich Gór ośrodek RÓWNO – WAGA z bogatą ofertą zajęć rehabilitacyjnych

Rekomendowane centrum diagnostyczno – terapeutyczne RÓWNO – WAGA proponuje ćwiczenia rehabilitacyjne z zaakcentowaniem integracji sensorycznej. Tego typu terapia si Śląsk dedykowana jest dla dzieci z zaburzeniami rozwojowymi. Wszystkie zabiegi mają miejsce po zaznajomieniu się z dokumentacją lekarską małego pacjenta. Każdy pacjent jest też traktowany indywidualnie. Zajęcia mają za zadanie wsparcie dla dzieci nadpobudliwych oraz z problemami na tle emocjonalnym.

Kiedy dziecko ma problemy w uczeniu się, to także diagnoza si Śląsk skierowana jest do niego. Z innych rozwiązań proponowana jest rehabilitacja skolioz techniką FITS a także udzielane jest wsparcie w terapii wad postawy i w zespole Aspergera. Wsparcie ekspertów z ośrodka sprawia, że podopieczni mogą lepiej się odnaleźć w codziennym życiu.

Najczęściej dobierana jest rehabilitacja niemowląt i dzieci techniką NDT – Bobath. Biorą w niej udział dzieci z napięciem mięśniowym, asymetrią ułożenia albo wcześniaki. Po terapii dziecko z zaburzeniami ruchu może w dalszych latach osobiście funkcjonować. Dostępne terapie małego pacjenta poprzedzane są dokładną diagnostyką. Ćwiczenia jak na przykład terapia si śląskie odbywają się w specjalnie wyposażonych gabinetach. Maluchy mogą doskonale się rozwinąć, a dopełnieniem rehabilitacji są ćwiczenia domowe. Fizjoterapeuci dokładnie opisują opiekunom, co należy zrobić.

Dużą mocną stroną ośrodka jest to, że specjaliści faktycznie wysłuchają wszystkich potrzeb dzieci. Poza profesjonalizmem cenione jest ukierunkowane na empatię i wyważone podejście do młodych podopiecznych. Rodzice, jacy dotychczasowo zdecydowali się na to, by ich maluchy brały w tym miejscu udział w terapii są z tego usatysfakcjonowani. Ośrodek RÓWNO –WAGA cieszy się uznaniem i zaufaniem u rodziców i maluchów. Choroby są skorygowane i w rezultacie dzieci mogą czuć się bardziej komfortowo. Dobrze będzie sprawdzać witrynę www ośrodka, aby sprawdzać, co jest oferowane.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić