Do jakich celów można wykorzystać nadruki z hologramami

Pierwsze hologramy powstały już przed kilkudziesięciu laty, i od razu zachwyciły swoim wyglądem i pięknem. Są one tworzone za pomocą precyzyjnych laserów, które poprzez rozszczepianie i równoczesne oświetlenie przedmiotu i kliszy generują obraz w trójwymiarze. W zależności od kąta padania światła i patrzenia takie obrazy mogą się mienić wszystkimi kolorami tęczy, i rzeczywiście wyglądać jakby całkiem realne.

Dzięki temu zaczęto je powszechnie wykorzystywać do różnego rodzaju zabezpieczeń. Aktualnie hologramy między innymi można zobaczyć na papierowych pieniądzach, różnego rodzaju akcjach i obligacjach czy urzędowych drukach, lecz również biletach czy innych dokumentach. Dokładne podrobienie precyzyjnego hologramu będzie ogromnie trudne, gdyż jest do tego potrzebny specjalistyczny sprzęt.

Z tego też powodu wszelkie dokumenty zabezpieczone w taki sposób są znacznie bardziej bezpieczne niż tradycyjne, które można wydrukować na każdej dobrej drukarce. Jeśli okaże się to potrzebne, to druki zabezpieczone posiadać także mogą niewidoczne gołym okiem elementy, takie jak przykładowo ukryte znaki czy nanoteksty. Do ich odczytu potrzebny będzie wyspecjalizowany sprzęt, przy pomocy jakiego da się potwierdzić autentyczność, lecz zapewni to najwyższy stopień ochrony. Jak można zauważyć ta technologia jest też wykorzystywana do celów marketingowych czy wizerunkowych. Dużym zainteresowaniem na przykład się cieszą folie holograficzne, ale też i ciekawe, oryginalne naklejki, dokładane do różnego rodzaju produktów.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić