Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy warto kupić do domu buldoga francuskiego

W ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem się cieszą francuskie buldogi. Wynika to z tego, że są one doskonałymi towarzyszami, idealnie nadającymi się do domów w których mieszkają dzieci. Ich naprawdę łagodny charakter i wesołe usposobienie powodują, że momentalnie zdobywają sympatię i stają się pełnoprawnymi domownikami. Francuskie buldogi nie są dużymi psami.

Z reguły waga dorosłych nie przekroczy kilkunastu kilo, a wysokość trzydziestu kilku centymetrów. Dzięki temu bez problemów trzymać je można nawet w małych mieszkaniach, oczywiście pamiętając o regularnych spacerach. Odpowiednia porcja ruchu jest potrzebna przy nich, ale nie trzeba z nią przesadzać, nawet osoby lubiące bardziej poleniuchować świetnie się sprawdzą w roli opiekunów.

W czasie tych spacerów uważać jedynie należy na upały, gdyż buldogi źle znoszą wysokie temperatury. Za to jeśli chodzi o samą opiekę to nie są przesadnie wymagające. Nie trzeba ich regularnie czesać, bo ich sierść jest dość krótka. Natomiast trzeba zadbać o oczy i uszy, co zapobiegnie zapaleniom. Niestety ta rasa dość często choruje, tak więc trzeba w miarę swoich możliwości dbać o ich zdrowie i kondycję. Z pewnością tego typu psa należy kupować jedynie w sprawdzonej hodowli, a taką można znaleźć wpisując chociażby w wyszukiwarce hasło buldog francuski szczeniak. Wtedy będzie się miało pewność, że będzie on miał odpowiedni charakter zgodny ze wzorcem, co przy jakiś krzyżówkach niestety będzie nie do przewidzenia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY