Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Co kupić dla dziecka? Wypróbuj tablicę sensoryczną

Zabawki przeznaczone dla najmłodszych dzieci, inaczej tych, jakie nie mają za sobą jeszcze pierwszego roczku, muszą być wykonane ze nadzwyczajną dbałością o ich bezpieczeństwo. Całkowicie niedopuszczalne są w takim razie małe detale, które dziecko może przypadkiem połknąć. W następstwie tego należy eliminować małe klocki, zabawki z jajka niespodzianki oraz inne tego typu przedmioty, bo łatwo się nimi zakrztusić. Dzieci w ciągu pierwszego roku ząbkują, w następstwie tego naturalne jest, że zabawki lądują w buzi.

Wytwarzane są specjalne gryzaki gumowe, przeznaczone naturalnie na okres ząbkowania. Inne zabawki muszą posiadać taką fakturę oraz kształt, żeby nie pokaleczyć dziąseł podczas gryzienia. Jednakowo z ostrością oraz długością: wszystko co może pozostać włożone przez przypadek do oka, ucha, powinno być odstawione do czasu, aż dziecko podrośnie. Bo cera jest szczególnie wrażliwa w tym czasie, zaleca się zabawki posiadające atesty alergiczne. Wiadomo, ze odpowiedniej wydać odrobinę więcej, jednakowoż na sprawdzoną zabawkę czy tablice manipulacyjne, aniżeli na tani bubel z targu, który może być dla dziecka szkodliwy. Można dopuścić trochę mniejsze zabawki niż te, jakie pojawiały się do tej pory.

Bowiem jest to okres pierwszych prób mowy i poznawania coraz większej ilości bodźców dźwiękowych, warto ulokować finanse w zabawki interaktywne. Najporządniej jeżeli w jakiś sposób angażują dziecko. Najczęściej w tym wieku posiada ono już umiejętność chodzenia oraz ćwiczy chwytliwość dłoni i refleks. Skutkiem tego wszelkie zabawki wyrzucające piłki, lub takie, które potrzebują bardziej precyzyjnego trafienia w dobry przycisk będą fenomenalne. Dziecko powoli poznaje otaczający świat.

Sprawdzają się w owym czasie wprowadzane po raz pierwszy książeczki obrazkowe. Należałoby przeglądać je razem z dzieckiem i czytać głośno nazwy. Dotyczy to również bajek, które pomagają dziecku poznawać mowę. Ciekawym urozmaiceniem są też zabawki imitujące odgłosy zwierząt, niejednokrotnie uwzględnione w dziecięcych syntezatorach i w pewnych momentach wmontowane jako głośnik maskotki. Klocki gigantycznych rozmiarów również będą dobre w tym wieku, najistotniejsze jest wcześniejsze sprawdzenie ich małych elementów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY