Baseny ogrodowe – na co zwracać uwagę podczas zakupu

Letnie upały z pewnością zachęcają do tego, aby znaleźć ochłodę w zimnej wodzie. Jeśli ktoś ma nieco miejsca w ogrodzie, to pomyśleć może o tym, żeby znalazł się tam odkryty basen. Baseny tego typu obecnie się cieszą dużym zainteresowaniem, i można je bez problemów kupić w wielu rozmiarach i wersjach. W zależności od konstrukcji pozwolić mogą jedynie pochlapać się dzieciom, co rzecz jasna im sprawi wiele frajdy i radości, ale w tych największych da się nawet trochę popływać. W praktyce ogrodowe baseny możemy podzielić na trzy podstawowe rodzaje, to znaczy stelażowe, rozporowe i dmuchane.

Dmuchane baseny mają najmniejsze rozmiary, przez co idealnie się nadają dla najmniejszych dzieci. Są bardzo szybkie do rozłożenia, do napełnienia nie potrzeba dużo wody, a do tego są oferowane w najróżniejszych kolorach i kształtach. Nieco większe i bardziej pojemne są baseny w wersji rozporowej. One najczęściej mają okrągły kształt, z uwagi na to że u góry mają mocny kołnierz, chroniący przed rozerwaniem. Najbardziej wytrzymałe i największe są modele stelażowe, z nich bez problemów mogą korzystać dorośli.

Konstrukcja basenu oparta jest na stelażu zrobionym z rurek, a ich kształt może być okrągły albo prostokątny. W większości modeli na wyposażeniu znajduje się także drabinka, ułatwiająca wychodzenie i wchodzenie. Jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem takiego basenu, to sprawdzić może propozycję firmy www.renovey.com/pl/, oferuje ona zarówno szeroki wybór najróżniejszych basenów jak też szereg akcesoriów do nich.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić