Smart miasta to czas przyszły

Błyskotliwe domy, w jakich wszystko co pragniemy dzieje się jak za użyciem czarodziejskiej różdżki jeszcze jakikolwiek czas temu były wyłącznie marzeniem – dzisiaj jednak wybitnie wielu ekspertów z dziedziny elektryki i elektroniki pracuje właśnie nad takim projektami, ulepszając je i powodując, że życie osoby mieszkającej w takim domu jest najzwyczajniej w świecie proste oraz perfekcyjne. Mają oni wyjątkowe uprawnienia oraz zdali egzaminy sepowskie – znacznie więcej na egzamin sepowski. Niewątpliwie w tej chwili potrzeba na to kolosalnej ilości pieniędzy, jakkolwiek za jakiś czas pewnie się to zmieni.

Często okazuje się niemniej jednak, iż nawet błyskotliwe miasta to już nie wyłącznie wizja przyszłości, niemniej jednak stan obecny. Smart city, bo taką nazwę nosi naturalnie projekt inteligentnego miasta to idea, jaka ma przede wszystkim natężać komfort funkcjonowania mieszkańców tego rejonu. Już nie używa się nazwy miasta przyszłości, bo jak się okazuje takie miasta stają się już teraźniejszością. Najważniejsza w aspekcie takich miast jest automatyka przemysłowa i oczywiście zmiany energetyczne, pozwalające na oszczędność energii oraz nowoczesne rozwiązania elektryczne. W idei takiego miasta gra toczy się oczywiście w dużej mierze o to, by zmniejszyć wydatki życia.

Atrakcyjną opcją są też inteligentne dom. Taki cwany dom to wykorzystanie niektórych urządzeń to naturalnie dzięki zainstalowanej w telefonie aplikacji, czy przy użyciu innego nośnika mobilnego. Fundamentem w takim nowoczesnym domu jest system kamer, które też rejestrują obraz w wielu wariantach oraz mogą nas zawiadomić o ewentualnym zdarzeniu przez wysłanie raportu na telefon komórkowy. Może to być odmiana: filmu, zdjęcia, wiadomości tekstowej.

To naturalnie dzięki kamerom nawet nie będąc w domu jesteśmy w stanie się dowiedzieć, co też dzieje się w naszym mieszkaniu, jesteśmy w stanie kontrolować w ten sposób dzieci, najętą nianię, czy inna osobę odnajdująca się w domu, lub na należącej do nas posesji. Wszystko odbierzemy za pomocą zintegrowanego sprzętu mobilnego. Oczywistym rozwiązaniem w takim inteligentnym obiektu jest też system alarmowy. Błyskotliwy dom albowiem to rozwiązanie dotyczące też bezpieczeństwa, ponieważ poza kamerami i alarmami system wyposażony jest w najróżniejsze czujniki.

Nawet nie będąc w domu możemy na telefon zdobyć komunikat, a przykładem takiej wiadomości ma okazję być informacja o: otwartych roletach, Nie zamkniętych drzwiach, uchylonych oknach, włączeniu takich systemów jak choćby oddymianie, pożarze, włamaniu, zalaniu. Co przyciągające możemy również stworzyć niejako wirtualne zdarzenia, jakie to zaprogramujemy, a jakie będą posiadać miejsce kiedy tak właściwie w domu nikogo nie ma. Przykładowo, iż w danym momencie zaświeci się światło, włączy telewizor, tak by osoby z zewnątrz myślały, że w domu ktoś jest. Inteligentny dom to pomysł, jaki to nieprzerwanie się rozwija i wielokrotnie jest dostosowany do pragnień osoby w nim mieszkającej.